Taş Yünü Levha

Taşyünü Ara Bölme Levhası

Taşyünü Ara Bölme Levhası

Yoğunluğu 50 kg/m³ ve 40 kg/m³ olmak üzere iki ayrı tipte, ebatları: 60 x 120cm olan çıplak taşyünü levhadır. 3 ile 12cm kalınlıklar arasında üretilebilmekte, stoklarda 3 ve 5cm’i bulundurulmaktadır. Dış cephelerde tuğla, gazbeton, briket vb. iki duvar elemanı arasında ve yine alçıpan ile yapılan hafif ara bölme duvarlarında en çok kullanılan ve en ekonomik ısı yalıtım malzemesidir.

Taşyünü Dış Cephe Levhası

Taşyünü Dış Cephe Levhası

Yoğunluğu 52 kg/m³, ebatları: 60 x 120cm olan çıplak, bir yüzü alüminyum folyo veya siyah camtülü kaplı taşyünü levhadır. 3 ile 12cm kalınlıklar arasında üretilebilmekte, stoklarda bulundurulmamaktadır. Giydirme cephelerde, cam, granit, mermer, alüminyum vb. cephe kaplamalarının arkasında ısı ve ses yalıtım amaçlı kullanılır. Alüminyum folyo buhar geçirimsizliği sağlamaktadır.

Taşyünü Sanayi Levhası

Taşyünü Sanayi Levhası

Yoğunluğu 70 kg/m³ (SL1) ve 110 kg/m³ (SL2) olmak üzere iki ayrı tipte, ebatları: 60 x 120cm olan çıplak veya alüminyum folyo kaplı taşyünü levhadır. 2,5 ile 12cm kalınlıklar arasında üretilmekte, stoklarda çıplak ve alüminyum folyo kaplı olanların 2,5 ve 5cm’i bulundurulmaktadır. Sanayi tesisleri, çelik konstrüksiyon yapılar ve çatılarda ısı ve yangın yalıtımı amaçlı kullanılır.

Yalı Taşyünü

Yalı Taşyünü

Yoğunluğu 70 kg/m³, ebatları: 40 x 120cm olan çıplak taşyünü levhadır. 3 ile 6cm kalınlıklar arasında üretilmektedir. Yalı baskı ve vinyl siding cephe kaplama sistemlerinde ısı, ses ve yangın yalıtımı amaçlı kullanılır. Bu sistemlerde kullanımı için diğer taşyünü levhalara nazaran avantajı 40cm olan enidir. Ürün stoklarda bulundurulmamaktadır.

Taşyünü Yüzer Döşeme Levhası

Taşyünü Yüzer Döşeme Levhası

Yoğunluğu 110 kg/m³, ebatları: 60 x 120cm olan çıplak taşyünü levhadır. 2,5 3 ve 3,5cm kalınlıkları üretilmektedir. Stoklarda 2,5cm kalınlığı mevcuttur. Yüzer şap altında kullanılmak üzere üretilen levhalar yüksek basma mukavemetleri ile döşemelerin ısı, ses ve titreşim yalıtımında kullanılır. Uygulamada dikkat edilecek husus taşyünü levhaların suyla temas etmemesidir.

Taşyünü Teras Çatı Levhası

Taşyünü Teras Çatı Levhası

Yoğunluğu 150 kg/m³, ebatları: 60 x 100cm olan çıplak veya bir yüzü bitüm emdirilmiş camtülü kaplı taşyünü levhadır. 3 ve 12cm kalınlıklar arasında üretilmektedir. Stoklarda 3 ve 5cm kalınlıkları mevcuttur. Her çeşit ve eğimde ki metal ve ahşap çatılar ile yürünen veya yürünmeyen betonarme teras çatılar üzerinde ısı, ses ve yangın yalıtımı amaçlı kullanılır.

Manto Taşyünü

Manto Taşyünü

Yoğunluğu 150 kg/m³, ebatları: 60 x 120cm olan sıvalı dış cephe kaplama sistemleri için EN 13500 normuna uygun şekilde özel elyaf yönlendirilmesiyle üretilmiş çıplak taşyünü levhadır. 3 ve 12cm kalınlıklar arasında üretilmektedir. Stoklarda 3 ve 5cm kalınlıkları mevcuttur. Mantolama uygulamalarında ısı, ses ve yangın yalıtımı amaçlı kullanılacak en nitelikli yalıtım malzemesidir.

Kalibel

Kalibel

Yoğunluğu 110 kg/m³, ebatları: 120 x 270cm olan taşyünü levhanın bir yüzünün buhar geçirimsiz alüminyum folyo ile kaplanıp üzerine yine aynı ebatlarda ki 12,5mm kalınlığında ki alçı levhaya lamine edilmesinden oluşan kompozit bir üründür. 3, 5 ve 8cm taşyünü kalınlıklarına sahip olarak üretilebilmektedir. Stoklarda 3 ve 5cm taşyünü kalınlıklı olan ürünler mevcuttur.