Su İzolasyonu Uygulamaları

Temel İzolasyonu

  • Kesintisiz ısı ve su yalıtımı sağlar.
  • Asit, baz ve tuzlu ortamlara dayanıklıdır.
  • Buhar bariyeri kesinlikle gerekli değildir.
  • Genellikle 2 kat halinde uygulanması tavsiye edilir.
  • Günde 750-1.500 m² uygulama kapasitesi.
  • Su ile temasında bozulmaz, çürümez ve koku yapmaz.


Perde Duvar İzolasyonu

Temel perde duvarları, toprak dolgusunun yapıldığı andan itibaren sızıntı suları, geçici veya sürekli basınçlı yeraltı sularına maruz kalır. Temel çevresinde yapılacak drenaj uygulamaları ancak yeraltı suyunun basıncını düşürmede etkili olur; betonun su geçirimsizlik katkıları ile hazırlanması ise tam bir su yalıtımı sağlamaz. Su Deposu ve Gölet İzolasyonu Dekoratif amaçlı göletler, balık göletleri ve bahçe göletlerinin yalıtılması için kullanılır. Güneş ışınlarına, atmosfer koşullarına, bitki köklerine ve kimyasallara dayanıklı olarak, donatısız ve polyester donatılı uygulamalar yapılmaktadır.Donatılı yapısı sayesinde aynı zamanda yüzme için de kullanılabilecek naturel yüzme göletlerinin yalıtılmasında da kullanılır.


Su Deposu Gölet İzolasyonu

Dekoratif amaçlı göletler, balık göletleri ve bahçe göletlerinin yalıtılması için kullanılır. Güneş ışınlarına, atmosfer koşullarına, bitki köklerine ve kimyasallara dayanıklı olarak, donatısız ve polyester donatılı uygulamalar yapılmaktadır.Donatılı yapısı sayesinde aynı zamanda yüzme için de kullanılabilecek naturel yüzme göletlerinin yalıtılmasında da kullanılır.


Sürme Esaslı Teras İzolasyonu

Teraslar genellikle seramik ile kaplanır. Ancak seramikler su geçirimsiz olsalar da, tek başlarına su yalıtımı sağlamazlar. Seramik derzleri suyun geçişi açısından risk oluşturan bölgelerdir. Bu riskleri ortadan kaldırmak için yalıtım yapılacak yüzeyin durumuna göre çimento esaslı malzemeler,akrilik esaslı malzemeler,bitüm esaslı malzemeler ve poliüretan esaslı likit malzemeler kullanılabilir.


Boru ve Tank İzolasyonu

Sanayi tesislerinde,kalorifer kazanlarında ,baca izolasyonlarında,büyük çaplı boru ve tank izolasyonlarında,yüksek sıcaklığına maruz kalan sanayi ekipmanlarında,ısı-ses ve yangın yalıtımı sağlar.Taşyünü rulo üzerine Rabitz teli kaplanması sayesinde silindirik oval ve düz olmayan yüzeylerde kolay kullanım sağlar.Yalıtım yapılacak yüzeye tespit pimleri ile tutturulur ve yüzeyi sac ile kaplanır.


Dilatasyon İzolasyonu

Uygulama yapılacak yüzeyler kuru ve temiz olmalıdır. Derz kenarları tel fırça, spiral motoru veya kumlama yoluyla temizlenmelidir. Mümkünse derz boşluğuna basınçlı hava tutulmalıdır. Derz yanakları PU Astar ile astarlanır. Derzin fazla derin bölümleri polietilen fitil ile doldurulur. PE fitil derz genişliğinden %20 daha kalın olmalıdır. Resimde görüldüğü üzere,astar üzerine epoksi macun uygulaması yapıldıktan sonra dilatasyon bandı uygulanarak macunun deliklerden dışarı çıkması sağlanır.Daha sonra bant üzerine bir kat daha macun uygulanarak işlem sonlandırılır.


Bitümlü Membran İzolasyonu

Membran, yüksek performanslı, uygulanması kolay, su geçirmez, esnek, uzun ömürlü yatay ve düşey uygulamalara tam uygunluk gösteren bitümlü örtüdür. Uygulama alanları arasında en fazla çatılar olduğu gibi, ıslak hacimler, temeller, teraslar ve havuzlarda da sıklıkla yalıtım amaçlı kullanılmaktadır. Uygulama öncesinde uygulama yüzeyi temizlenmeli, ve yüzeyin nemsiz ve kuru olmasına dikkat edilmelidir. Yüzey hazırlandıktan sonra, bitüm astar tatbik edilerek membranın yüzeyle aderansı arttırılmalıdır. bu bölgeden başlamak gerekir.


PVC Membran İzolasyonu

Yüzey malzemesi avrupadan ithal edilen PVC folyo, dünya sağlık örgütünün onayını almış sağlık normlarında kanserojen madde içermeyen bir PVC ürünüdür. Yüzeyinde anti bakteri yüzey plası olması nedeniyle bakteri tutmaz. Neden pvc membran kullanılmalıdır?

1- Güvenli tek kat uygulama kolaylığı.
2- İklim şartlarına uyumlu çok amaçlı kullanım.
3- Yüksek kalitede ürün güvencesi.
4- Yüksek mekanık dayanım - elastikiyet.
5- Sıcak hava kaynagı ıle mükemmel birleşim.
6- Bitki köklerine çok yüksek oranda dayanım.
7- Mükemmel su sızdırmazlık.
8- Alev yayılmasına ve yangına karşı dayanımlılık.
9- Çevre dostu, geri dönüşümlü.
10- Kolay tamir edilebilme.
11- Buhar geçirgenlik (Nefes alma özelliği).


EPDM Membran İzolasyonu

EPDM esaslı sentetik elastomerden kauçuk üretil- mektedir. UV ışınları ve ozon etkisine karşı emsallerine göre daha üstün direnç gösterir. -40°C ile +120°C kadar olan ani sıcaklık değişimlerinde hiçbir özelliğini kaybetmez. Bitki köklerine, toprak ve suda bulunan tuz ve birçok kimyasala karşı dayanıklıdır. Yüksek uzama özelliği sayesinde dilatasyon olan yapılarda ilave önlem gerektirmeden uygulanabilir. Yapılan yaşlandırma testlerinde, 30 yıl uygulama yerinde bozulmadan durabileceği kanıtlanmıştır.

Uygulama Alanları

Su ve nem yalıtımında tek kat yalıtım örtüsü olarak kullanılır. Lineflex EPDM membran; teras ve kubbe yapılı çatılarda, kiremit altında, metal çatılarda, bahçe çatılarında yeşil çatılar, temel bohçalama, bodrum perde duvar, cephe giydirme, yapay gölet, sulama kanalları dekorasyon havuz uygulamalarında kullanılır.

Teknik Özellikler

Lineflex EPDM membranları donatılı ve donatısız olmak üzere 0,5 mm - 2,5 mm kalınlık aralığında üretilmektedir. Siyah ve gri renkleri mevcut olup özel sipariş ile diğer renkleri üretilebilmektedir. Ambalajında 180 cm eninde, 25 m ve 50 m’lik rulolar halinde satışa sunulmaktadır.