Çatı ve Cephe Uygulamaları

Sandviç Panel Kaplama

S andviç paneller, iki boyalı Galvaniz veya Alüminyum trapez levha arasında (PIR, PUR, Taşyünü) iç dolgu malzemesi ile ısı yalıtımı amaçlı üretilen kompozit malzemelerdir. Yapıların çatı,cephe ve iç bölme veya soğuk hava odalarında kaplama malzemesi olarak kullanılan sandviç paneller; kullandıkları alanlarda oldukça yüksek bir ısı, su,ses izolasyonu sağlar,nem yoğunlaşmasını önler. Ek olarak taşıma kapasitesi ile de mimari tercihlerde ön plana çıkmaktadır. Sandviç panel taşıma kapasitesi, panelin iç dolgu malzemesinin yorgunluğu, kalınlığı ve metal yüzeylerinin formuna bağlıdır. Sandviç panel fiyat fayda analizi çerçevesinde değerlendirildiğinde ekonomik bir çözümdür.


Galvaniz Trapez

Levhalar; 27/200 formunda boyalı galvaniz sac yada aleminyumdan Imal edilen tek kat trapezdir.Çatı ve cephede uygulanabilir.5 hadveli net 800 mm., 6 hadveli net 1000 mm. uygulama genişliğine sahiptir.RAL kataloğundan renk seçimi yapılabilir.Kullanacağı yere uygun yüzey boyası (Polyester, Pvdf, Plastisol,PVC) seçenekleri vardır.6 hadveli net uygulama genişliği 1000 mm. olarak üretilebilir.Cephede ve yüksek eğimli çatıda kaplama olarak uygulanabilir.Yerinde uygulama çift kat sistemlerinde alt veya üstte kaplama olarak uygulanmaktadır.Mimari beklentileri karşılayacak şekilde bükümlü dönüş elemanı olarak üretilmektedir.


Alüminyum Trapez

Alüminyum Trapez ve Mahya Özellikler :
• Çatı ve Cephede uzun süreli sertlik ve hava koşullarına karşı direnç
• Form ve renk çeşitliliği
• Kolay taşıma ve pratik montaj
• Özel saçak altı, özel sıva dibi ve mahya gibi çatı aksesuarları.
Kullanım Alanları:
• Evlerin, idari ve endüstriyel binaların çatıları
• Duvar ve tavanlar, garaj kapıları, bariyer araları, silo yalıtımı
Detaylı Üretilebilirlik Bilgileri :
Alaşım – Kondisyon : AA 3003 – 3105 / H18 – H24 – H26
Trapez Yüzey : Gofrajlı, Düz, Boyalı
Trapez Kalınlıkları (min – max) : 0,40 – 1,20 mm
Trapez Uzunluk (min – max) : 1000 mm – 12000 mm
ASSAN PROFİL 38/151


Kenet Çatı Kaplama

Metal Kenet Çatı Sistemleri; Alüminyum veya metal galvaniz sac malzemelerden boyuna saçaktan mahyaya eksiz üretimi yapılan metal kenet çatılar ve çatı profilleri,ısı şu yangın yalıtım desteği ile Boyalı galvaniz sac kenet levhalar, boy sınırlaması olmaksızın şantiyede makineler ile üretilebilen, özellikle detaylı ve düşük eğimli çatılarda sorunsuz çözümler sunan yeni nesil çatı kaplama ürünleridir.Metal Kenet çatı sistemi kırma çatıların kaplamasında kullanıldığı gibi ağırlıklı olarak panel veya trapez uygulamalarının yapılamayacağı veya makas açıklıklarının fazla olduğu binaların çatılarında kullanılmaktadır.Bilas yapı ayrıca Radüslu ve dairesel kenarlı çatılarda kullanılabilme seçeneği de sunmaktadır. Kullanım alanları
•Düşük eğimli çatı kaplamalarında
•Dairesel ve tonoz kesitli çatı kaplamalarında
•Tüm konut, sosyal tesisler ve sanayi tesislerinde


Arduazlı Membran Çatı

Çatınız bakım ve temizlik gerektirmeyen, tamamı yanmaz, paslanmaz ve ısıya dayanıklı olan ürünler ile kaplanan çatı ve duvar temel cepheler, en az 80-100 yıllık bir dayanıklılık süresine sahiptir. Çatı ve cephe kaplamalarında tasarıma uygun pek çok farklı sistem alternatifi sunan en dikkat çekici sistemlerinden biri Arduvaz Membran Sistemler. Hem çatı hem de cephe uygulamalarında kullanılan Membran Arduvaz Sistemler, ön ve arka yüzeylerinde montajı kolaylaştıran ısınarak yapışan bir sisteme sahip toplardan oluşuyor. Etkileyici bir görünüme sahip olan bu sistem, top şeklindeki rulolardan oluşur düz siyah ve kumlu olarak ikiye ayrılıyor. Hemen hemen tüm eğik yüzeylere kolaylıkla uygulanabilen ebatlarının küçük olması nedeniyle çatılardaki kuşluk (güvercinlik), havalandırma çıkışları, baca ve kalkan duvarları gibi karmaşık yüzeylerin kaplanmasını kolaylaştırıyor.


Shingle Çatı

Shingle (Şıngıl), düşük sıcaklıklarda dahi çatlamaz, kırılma meydana gelmez. Kendinden yapışkanlı şeritli olarak imal edilir. Karın kaymasını önlemek için özel kurulumlara gerek yoktur. Diğer çatı kaplama malzemelerinden farklı olarak, çeşitli renk ve şekillerde sunulması çatının farklı ve güzel renklerde tasarlanmasını sağlamaktadır. Kar yığınlarının çatıdan topluca kaymasını önler. Şingıl,mahya, saçak ve diğer parçalar ile donatılır. Bu da montajı kolaylaştırır ve kaplamanın kalitesini yükseltir. Shingle oldukça güvenli bir malzemedir.Statik elektriği biriktirmez, kıvılcım yapmaz, mıknatıs etkisini oluşturmaz, yıldırım çekmez Her türlü hava koşuluna, aşındırıcı ortamlara ve kimyasal asitlere karşı dayanıklıdır. Rüzgara karşı dayanımı yüksektir. Yağmur ve fırtınada sessizdir.